ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – 26.06.2026 r.
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 13 IM. WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W BIELSKU-BIAŁEJ Czytaj dalej „ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – 26.06.2026 r.”
Wydarzenia i osiągnięcia w roku szkolnym 2025/2026
Wydarzenia i osiągnięcia rok 2025/2026 I półrocze: Czytaj dalej „Wydarzenia i osiągnięcia w roku szkolnym 2025/2026”
Majowe zajęcia świetlicowe
Miesiąc maj rozpoczęliśmy od zajęć dotyczących zawodu strażaka, ponieważ 4. maja obchodzony jest dzień św. Floriana – patrona strażaków. Wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi o tym, na czym polega praca strażaka, a także jakimi cechami charakteru powinien się on wyróżniać. Były to zajęcia szczególnie interesujące dla chłopców, którzy często marzą o tym, aby w przyszłości zostać strażakami. Czytaj dalej „Majowe zajęcia świetlicowe”
Konkurs wiedzy o książce i bibliotece
15.06.2026 r. reprezentanci klas IV-V i VI-VII wykazywali się swoją wiedzą o książce i bibliotece oraz mogli zaprezentować ogólną znajomość literatury. Czytaj dalej „Konkurs wiedzy o książce i bibliotece”
Najlepsi w sporcie – podsumowanie sportowego roku szkolnego 2025/2026
16 czerwca w sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Stowarzyszenia Sport Szkolny Bielsko-Biała w roku szkolnym 2025/2026. Podczas spotkania najlepsi młodzi sportowcy otrzymali puchary i dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz reprezentowanie swoich szkół w zawodach międzyszkolnych. Czytaj dalej „Najlepsi w sporcie – podsumowanie sportowego roku szkolnego 2025/2026”
Wycieczka klas 7a, 7b i 7c do Wrocławia
W dniach 1 i 2 czerwca trzy klasy siódme razem z wychowawcami klas (7a – p. Dorotą Górną-Król, 7b – p. Aleksandrą Marcelińska, p. Joanną Broniszewską) i opiekunami pojechały na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. W Bielsku-Białej zostawiliśmy deszczową pogodę, a we Wrocławiu powitało nas słońce i niebieskie niebo. Mieliśmy bardzo bogaty i atrakcyjny program wycieczki. Czytaj dalej „Wycieczka klas 7a, 7b i 7c do Wrocławia”
Finał projektu Austria‑Land, czyli wędrówka po landach.
ZASZCZYTNE 4 MIEJSCE
Nasza szkoła brała udział w finale projektu Austria‑Land, czyli wędrówka po landach. Projekt przybliża kulturę, tradycję, historię i obyczaje Republiki Austrii. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 6, 7, 8 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Czytaj dalej „Finał projektu Austria‑Land, czyli wędrówka po landach.”
WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „POEZJA POD GRONICZKAMI”
W naszej szkole co roku odbywają się liczne konkursy z języka polskiego: ortograficzne (dla klas 4-8) gramatyczne (dla klas 6-8), wiedzowe dotyczące znajomości baśni H. Ch. Andersena (dla klas 4), lektur obowiązkowych, np. „Małego Księcia” (dla klas 7) i „Hobbita, czyli tam i z powrotem” (dla klas 6). Oczywiście nie może też zabraknąć konkursów recytatorskich, które cieszą się co roku wielką popularnością. Czytaj dalej „WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „POEZJA POD GRONICZKAMI””
W świecie Reymonta – ciekawa lekcja w Książnicy Beskidzkiej
8 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 7c zamienili szkolną salę na przestrzeń pełną literatury i historii. Podczas zajęć „Reymont i jego świat” w Książnicy Beskidzkiej mieli okazję poznać życie i twórczość Władysław Reymonta, odkrywając ciekawy świat jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Czytaj dalej „W świecie Reymonta – ciekawa lekcja w Książnicy Beskidzkiej”
Bieg po zdrowie w klasach 1-3.
W maju dzieci brały udział w grze – konkursie utrwalającym wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przestrzegania zasad higieny i zdrowego trybu życia oraz zachowania. Czytaj dalej „Bieg po zdrowie w klasach 1-3.”