Majowe zajęcia świetlicowe

Miesiąc maj rozpoczęliśmy od zajęć dotyczących zawodu strażaka, ponieważ 4. maja obchodzony jest dzień św. Floriana – patrona strażaków. Wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi o tym, na czym polega praca strażaka, a także jakimi cechami charakteru powinien się on wyróżniać. Były to zajęcia szczególnie interesujące dla chłopców, którzy często marzą o tym, aby w przyszłości zostać strażakami. Czytaj dalej „Majowe zajęcia świetlicowe”

Najlepsi w sporcie – podsumowanie sportowego roku szkolnego 2025/2026

16 czerwca w sali sesyjnej bielskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Stowarzyszenia Sport Szkolny Bielsko-Biała w roku szkolnym 2025/2026. Podczas spotkania najlepsi młodzi sportowcy otrzymali puchary i dyplomy za osiągnięcia sportowe oraz reprezentowanie swoich szkół w zawodach międzyszkolnych. Czytaj dalej „Najlepsi w sporcie – podsumowanie sportowego roku szkolnego 2025/2026”

Wycieczka klas 7a, 7b i 7c do Wrocławia

W dniach 1 i 2 czerwca trzy klasy siódme razem z wychowawcami klas (7a – p. Dorotą Górną-Król, 7b – p. Aleksandrą Marcelińska, p. Joanną Broniszewską) i opiekunami pojechały na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. W Bielsku-Białej zostawiliśmy deszczową pogodę, a we Wrocławiu powitało nas słońce i niebieskie niebo. Mieliśmy bardzo bogaty i atrakcyjny program  wycieczki. Czytaj dalej „Wycieczka klas 7a, 7b i 7c do Wrocławia”

Finał  projektu  Austria‑Land, czyli wędrówka po landach.

ZASZCZYTNE 4 MIEJSCE 

Nasza szkoła brała udział w finale  projektu  Austria‑Land, czyli wędrówka po landach. Projekt przybliża kulturę, tradycję, historię i obyczaje Republiki Austrii. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 6, 7, 8 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Czytaj dalej „Finał  projektu  Austria‑Land, czyli wędrówka po landach.”

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „POEZJA POD GRONICZKAMI”

W naszej szkole co roku odbywają się liczne konkursy z języka polskiego: ortograficzne (dla klas 4-8) gramatyczne (dla klas 6-8), wiedzowe dotyczące znajomości baśni H. Ch. Andersena (dla klas 4), lektur obowiązkowych, np. „Małego Księcia” (dla klas 7) i „Hobbita, czyli tam i z powrotem” (dla klas 6). Oczywiście nie może też zabraknąć konkursów recytatorskich, które cieszą się co roku wielką popularnością. Czytaj dalej „WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „POEZJA POD GRONICZKAMI””

W świecie Reymonta – ciekawa lekcja w Książnicy Beskidzkiej

8 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 7c zamienili szkolną salę na przestrzeń pełną literatury i historii. Podczas zajęć „Reymont i jego świat” w Książnicy Beskidzkiej mieli okazję poznać życie i twórczość Władysław Reymonta, odkrywając ciekawy świat jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Czytaj dalej „W świecie Reymonta – ciekawa lekcja w Książnicy Beskidzkiej”